Potrącenie mężczyzny na ulicy Wyszyńskiego

Na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego z ulicą Pawłówka w Zamościu, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa mężczyźnie, który w tym czasie przechodził przez przejście dla pieszych. 63-latek jest osobą niewidomą i poruszał się z białą laską, natomiast w sposób prawidłowy przechodził przez pasy. Z powodu odniesionych obrażeń został przetransportowany do szpitala.

Wczoraj po południu dyżurny otrzymał zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na przejściu dla pieszych, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Zamościu. We wskazany w zgłoszeniu rejon natychmiast skierował funkcjonariuszy. Policjanci realizujący czynności w tej sprawie, na podstawie śladów na miejscu zdarzenia, relacji uczestników oraz świadków ustalili, że doprowadziła do niego 24-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego, która poruszała się samochodem marki Volkswagen. Kobieta jechała ulicą Pawłówka w kierunku ulicy Wyszyńskiego, następnie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręciła w lewo, w stronę ulicy Hrubieszowskiej. Kierująca wykonując ten manewr miała zielone światło, jednak nie zachowała wymaganej od niej ostrożności i nie udzieliła pierwszeństwa przechodzącemu w tym czasie przez przejście mężczyźnie. W następstwie doprowadziła do jego potrącenia.

63-letni mieszkaniec Zamościa, jako osoba niewidoma, poruszał się z białą laską, natomiast w sposób prawidłowy przechodził przez pasy. Z urazem kończyny dolnej został przetransportowany do szpitala, gdzie stwierdzono u niego złamanie lewej nogi. Kierującej volkswagenem, jak też podróżującemu z nią kilkumiesięcznemu dziecku nic się nie stało. Kobieta była trzeźwa.

Droga była przejezdna ale osoby, które w godzinach popołudniowo-wieczornych poruszały się ulicą Wyszyńskiego w stronę ulicy Hrubieszowskiej musiały się liczyć z niewielkimi utrudnieniami, co było związane z wykonywanymi przez policjantów na miejscu wypadku czynnościami .

aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

Data publikacji: 26.01.2024

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *