Ponad 78 tys. zł na Rodzinny Dom

W minioną niedzielę (24 marca) z okazji Narodowego Dnia Życia, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”  w Zamościu przy wsparciu Miasta Zamość, Caritas, Młodzieżowego Domu Kultury i 600 wolontariuszy przeprowadziło na terenie miasta Zamość, a także Krasnobrodu, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca i Hrubieszowa akcję „Życie przez całe  życie”, której celem było zebranie środków finansowych z przeznaczeniem na budowę kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”. Centrum akcji był zamojski Rynek Wielki, gdzie od godziny 8:00 zorganizowano wspólne śniadanie dla mieszkańców Miasta. Spacerowicze  przy pięknej  pogodzie mogli nie tylko przekazać datek, ale również skorzystać z mnóstwa atrakcji m.in. Zdrowy Jarmark, kąpiele zamojskich morsów, czy też  najnowszy nabytek WORD – symulator dachowania. Można było również dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS, czy też oddać krew w krwiobusie zaparkowanym  na płycie rynku. Zorganizowano też plenerowe studio TVP3 Lublin,  a relacje pojawiały się na ogólnopolskiej antenie  TVP3.
Całość wydarzeń nakręcał i koordynował ze sceny Dj BartOldie przy wsparciu Barbary Godziszewskiej.

Kto chciał spędzić czas aktywnie mógł przyjść pokibicować drużynom, które grały w turnieju siatkówki na siedząco,  były to drużyny:

– MKS Padwa
– KS Hetman
– Komenda Miejska Policji w Zamościu
– Komendy Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu
– Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu
– Urzędu Miasta Zamość
– Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych „Krok za krokiem”
w Zamościu.

Turniej wygrała drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Ciekawe symulacje zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach w ramach, których można było sprawdzić jak radzą sobie na co dzień ludzie, którzy nie widzą, nie słyszą i nie mówią.

 Można było też uczestniczyć w koncertach Borysa  Somerschafa w klubie „Kosz” oraz Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Dzięki hojności mieszkańców regionu, a także zaangażowaniu  pracowników placówek Stowarzyszenia na budowę Rodzinnego Domu  zebrano kwotę 78382,72 zł.

( inf. SPDN “Krok za krokiem”)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *