Pobiegną ku pamięci

Już w najbliższą niedzielę, 1 marca odbędzie się kolejna edycja Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. VIII edycję biegu organizuje Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem lokalnym Miasta Zamość jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu i KS Agros Zamość.

To ostatni moment aby dołączyć do biegaczy, bo zapisy trwają tylko do jutra (27 lutego).

Bieg ze względu na swój charakter, oddaje hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 jak i ma na celu popularyzację wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Dystans rodzinny obligatoryjny dla wszystkich wynosi 1963 metry. Wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józef Franczaka pseud. „Lalek”. Trasa Biegu przebiegać będzie przez tereny Parku Miejskiego i stadionu OSiR. 250 uczestników zgłoszonych i zweryfikowanych na starcie otrzyma pakiety startowe (ilość pakietów ograniczona 250 szt.). Pozostałe osoby mają możliwość uczestnictwa w Biegu bez pakietu startowego.

Zapisy tylko poprzez formularz elektroniczny TUTAJ

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScNlQxfiZeZ1xsONUObRs0k6ov1dQ_Rk3Z0Hp8WLE9kR8oi6A/viewform

Poniżej szczegółowy program wydarzenia:

9:30 – 11:30 – Otwarcie Biura Zawodów (rejestracja uczestników, wydawanie pakietów startowych) / Korytarz przy recepcji OSiR, ul. Królowej Jadwigi 8.

12:00 – Start Biegu/ Stadion OSiR

12:30 – Dekoracja uczestników.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *