PGK – przebudowa rurociągu nad korytem rzeki Łabuńki

PGK informuje, iż na odcinku ul. Dzieci Zamojszczyzny/ Sadowa – przejście przez rzekę Łabuńkę, trwają prace modernizacyjne ponad 110 mb odcinka, głównej lewej magistrali zasilającej miasto.

Do tej pory rurociąg przebiegał nad korytem rzeki Łabuńka i i wyglądał bardzo nieestetycznie. Już niedługo w tym miejscu będziemy mieli nowe rondo wylotowe na DK 74, co przyczyni się do poprawy komunikacji w mieście.
P G K Spółka z o.o. w Zamościu przy współpracy z biurem projektowym inż. Wiesława Ciechomskiego opracowało dokumentację na przebudowę tego odcinka, który w nowej formule będzie znajdował się pod korytem (dnem) rzeki Łabuńki. Zakładamy, że zmodernizowany odcinek oraz jego eksploatacja, nie będą kolidowały z infrastrukturą drogową, a co za tym idzie będzie to bezawaryjny odcinek na kolejne kilkadziesiąt lat. Całość inwestycji realizowana jest ze środków Spółki PGK a jej koszt opiewa na ponad 610 tyś zł.
Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby zakończyć prace możliwie jak najszybciej. Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość i cierpliwość.
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *