Nietuzinkowe dekoracje na Rynku Wielkim

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Grudzień jest miesiącem pełnym zmian, począwszy od pór roku, skończywszy na pożegnaniu tego, co przemija. Wszędzie panuje świąteczny klimat, który jest magiczny. Wiadomo, że klimat tworzą ludzie, ale i otoczenie. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że zarówno Zamościanie, jak i turyści odwiedzający miasto, uwielbiają Zamość w świątecznej odsłonie.

Nie bez powodu Zamość dwukrotnie zdobył tytuł świetlnej Stolicy Polski i również dwukrotnie świetlnej stolicy województwa. Co roku zatem staramy się przygotować najpiękniejsze dekoracje. Dlatego również w tym roku nasze urokliwe miasto zostanie pięknie przystrojone. Na klombie stoi już strzelista, żywa choinka, która za parę chwil zostanie cudownie rozświetlona, a na Rynku Wielkim rozsypią się prezenty.

W tym roku w przygotowania została zaangażowana nasza zdolna młodzież z zamojskich szkół średnich pod opieką nauczycieli, a także Akademia Zamojska. Projekt niepowtarzalnie dekorowanych, rozsypanych na płycie Rynku Wielkiego, przestrzennych prezentów wykonało Liceum Plastyczne. Dekoracje przygotowała natomiast młodzież z “Budowlanki” (ze Szkoły Branżowej I Stopnia oraz z Technikum robót wykończeniowych w budownictwie) pod kierownictwem Pana Mirosława Bajwoluka, nauczyciela przedmiotów budowlanych w Centrum Kształcenia Zawodowego w Zamościu.

Zachęcamy wszystkich lubiących uwieczniać wspomnienia, aby się fotografowali, a zdjęcia, opublikowane w social mediach, opatrzone #swietawzamosciu, ozdobią nasze media społecznościowe.

Prace montażowe już się rozpoczęły. Na Rynku Wielkim od kilkunastu dni OSIR montuje lodowisko, które jest naszą najbardziej popularną, zimową atrakcją. Zwieńczeniem tegorocznych dekoracji jest 40-metrowa girlanda, która będzie okalać poręcz zamojskiego ratusza, wykonana przez młodzież z „Rolniczaka”. Wspólne działania i dekoratorska inicjatywa połączyła zamojską młodzież, aby sprawić przyjemność naszym mieszkańcom oraz turystom, a nawiązanie do wręczania prezentów przywołuje najlepsze bożonarodzeniowe wspomnienia.

Święta to doskonała okazja, aby spędzić ten czas z najbliższymi, wybrać się na spacer, który zdecydowanie umilą odwiedzającym zamojskie przepiękne, nietuzinkowe dekoracje. W naszej kulturze to właśnie idea obdarowywania prezentami jest nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia i to właśnie tworzy ten najpiękniejszy, magiczny klimat. Mamy nadzieję, że wspólnie wprawimy Państwa w cudowny, świąteczny nastrój. Bądźmy dla siebie dobrzy! /UM

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *