ERRATUM ,,lody” międzyludzkie- SACROFILM 2017

Trzeci dzień XXII Międzynarodowego Dnia Filmu Religijnego SACROFILM to przedpołudniowa projekcja pełnometrażowego filmu, debiutu reżyserskiego Marka Lechkiego ERRATUM.

Erratum to polski dramat psychologiczny, pełnometrażowy debiut reżyserski Marka Lechkiego z głównymi rolami Tomasza Kota, Ryszarda Kotysa i Tomasza Radawca.

Film Erratum opowiada historię 34-letniego Michała, który wiedzie dostatnie i na pozór poukładane życie Wraz z żoną Magdą i 9 – letnim synem Krzysiem mieszka w ładnym mieszkaniu, powodzi mu się cakiem nieźle, jednak wydaje się, że nie jest to szczęśliwa rodzina. Szczególnie między ojcem i synem nie widać bliskich relacji.

Michał jest zatrudniony w prywatnym biurze rachunkowym. Jego szef prosi go przysługę, akurat w okresie, kiedy w domu trwają przygotowania do komunii Krzysia. Przed rodzinną uroczystością żona ma dla niego mnóstwo spraw do załatwienia i Michał chce wziąć kilka dni urlopu, ale musi jechać na jeden dzień do Szczecina. Nie spodziewa się, że wskutek splotu okoliczności, wyjazd przedłuży się. W mieście, gdzie się urodził i wychował i gdzie nadal mieszka jego ojciec, z którym od dawna nie utrzymuje bliskich kontaktów, ma odebrać dla szefa luksusowy samochód, sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych.

Film zdobył wiele nagród na festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Paryżu, Montevideo, Lecce, Chicago, Pusan, a także w Gdyni.

Wprowadzenie w problematykę filmu – ks. prof. Marek Lis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.