Nagroda za kreatywność dla Książnicy Zamojskiej

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego otrzymała nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Strefa Małej Książki w Twojej bibliotece” organizowanym przez Instytut Książki.

„Zaangażowanie uczestników przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wybór zaledwie dziesięciu prac okazał się niezwykle trudny, ale po długich dyskusjach jury
postanowiło przyznać nagrody bibliotekom, które wykazały się szczególną pomysłowością i zaangażowaniem w tworzenie strefy promującej kampanię „Mała książka – wielki człowiek” oraz Wyprawki Czytelnicze dla dzieci” – informują organizatorzy konkursu.
Spośród 249 zgłoszeń wybrano 10 bibliotek, które otrzymają bony o wartości 1800 zł na zakup materiałów, celem wzbogacenia Kącików Małego Czytelnika. Wśród szczęśliwej dziesiątki znalazła się zamojska biblioteka. Radość to dla nas tym większa, że w akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek” bierzemy udział od samego początku, czyli od 2019 roku.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w
bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym
uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *