Miasto szuka wykonawcy rozbudowy ZDKu

Do 15 stycznia zamojski magistrat czeka na oferty firm chętnych na wykonanie I etapu rozbudowy budynku zlokalizowanego przy ul. Partyzantów 13.

W etapu I Wieloletniego Przedsięwzięcia Inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa dostępności do infrastruktury kultury poprzez rozbudowę sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury wraz z elementami zagospodarowania terenu” zaplanowano właśnie przede wszystkim długo oczekiwana przez zamościan rozbudowę sali widowiskowej.

W ramach niej przewiduje się „modernizację przestrzenną wnętrza obiektu, tj. budowę w przestrzeni sali widowiskowej balkonu pozwalającego na zwiększenie miejsc dla widzów, wprowadzenie nowego wyposażenia technologicznego sceny i balkonów, budowę od strony północnej klatki schodowej umożliwiających ewakuację widzów z balkonu”. Jak czytamy w SIWZ (Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia) obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda).

Ilość miejsc na sali widowiskowej wynosić ma 268 w 15 rzędach na stałe, 61 maksymalnie dostawianych oraz 4 rzędach na balkonie tworzących 84 miejsca. Łączna ilość miejsc ma wynosić 413.

Sala widowiskowa  nie dość że zyska nowy balkon, to jeszcze przejdzie lifting w postaci wymiany podłogi sceny i kieszeni z zabudową fosy orkiestronu, malowaniem ścian i sufitów, wymiany podłogi z konstrukcją na widowni, czy m. in. wymiany foteli.

Na parterze w hallu wymienione zostaną drzwi wejściowe oraz przeprowadzone prace malarskie.

Zamawiający ustalił termin wykonania prac  do 30 listopada.

( fot. ilustracyjne: ZDK Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *