Symfoniczny Koncert Organowy – Roman Perucki

W piątek, 25 marca 2022 r. w Kościele pw. Zwiastowania NMP w Zamościu, o godz. 19:15 odbył się Symfoniczny Koncert Organowy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz Romana Peruckiego na organach, oczywiście pod batutą Tadeusza Wicherka.

Był to pierwszy Symfoniczny Koncert Organowy w Zamościu. Co więcej, cała Orkiestra znajdowała się na chórze. Piszemy o tym szczególe, ponieważ, jak powiedział nam dyrektor i dyrygent Orkiestry Tadeusz Wicherek, brzmienie orkiestry jest zdecydowanie tutaj lepsze niż na dole, a dzieje się to za sprawą przebudowy kościoła i wprowadzonych w nim zmian, które znacznie wpłynęły na jego akustykę.

Jak zwykle, nie zawiodła publiczność. Nazwisko gościa specjalnego koncertu było wyjątkowym atutem. Udział Romana Peruckiego w koncercie z naszą Orkiestrą pod batutą maestro Tadeusza Wicherka to niecodzienna gratka dla melomanów. Publiczność po koncercie podziękowała za występ gromkimi brawami wyrażając swój podziw i emocje po wspaniałym koncercie. Jeśli chcecie Państwo zobaczyć, jakie emocje towarzyszyły temu wydarzeniu zapraszam do obejrzenia naszej galerii.

Roman Perucki – ur. 1961; organista. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leona Batora (1986). Od roku 1984 zatrudniony w gdańskiej Akademii Muzycznej, w latach 1996-1999 prorektor ds. artystycznych; od roku 1999 profesor gdańskiej Akademii Muzycznej;
I organista Katedry Oliwskiej, członek Komisji Liturgicznej przy Metropolicie Gdańskim. Był m.in. przewodniczącym komisji rekonstrukcji organów barokowych w Katedrze Pelplińskiej (2004). (więcej informacji podawaliśmy TUTAJ

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *