O relacjach polsko-węgierskich na prelekcji

Już w czwartek, 7 listopada o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z Istvánem Kovácsem.  Ten wybitny węgierski poeta i historyk wygłosi prelekcję pt. „Historia relacji polsko-węgierskich. Polacy a rewolucja węgierska w 1956 roku”.

István Kovács – wybitny węgierski poeta, historyk i tłumacz. Autor m.in.”Polacy w węgierskiej Wiośnie Ludów 1848-1849″. Wykładowca katedr polonistyki na węgierskich uniwersytetach, tłumacz literatury polskiej. Dyplomata węgierski pracujący w Polsce jako konsul generalny Republiki Węgierskiej w Krakowie w latach 1994–1995 oraz 1999–2003. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Republiki Węgierskiej. 15 października 2018 r. w Ambasadzie RP w Budapeszcie Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej odznaczony został Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP.

Spotkanie odbędzie się w Sali Ślubów zamojskiego Ratusza przy ul. Rynek Wielki 13.

W programie przewidziano prezentację publikacji Stowarzyszenia „Krok za krokiem” pt: „Poznajmy się wzajemnie. Polsko-węgierskie inspiracje nie tylko dla nauczycieli”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *