Łucja Tarnowska z RKKT 4-krotną medalistką Pucharu Europy ITKF w Słowenii!

Łucja Tarnowska wzięła udział w Pucharze Europy ITKF w Karate Tradycyjnym w Kranjskiej Gorze w
Słowenii. Zawodniczka Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego 17 listopada 2022 stanęła na
podium aż 4 razy: zdobyła złoty medal w kogo kumite, brązowy medal w kata indywidualnym, także
brązowy w jiyu ippon kumite oraz srebrny medal w kata drużynowym.

Moim zdaniem starty poszły mi bardzo dobrze. Poziom nie był może bardzo trudny, ale na pewno nie
był też łatwy. Słowenia to piękny kraj do zwiedzania, w trakcie zgrupowania i zawodów nawiązałam
nowe znajomości, zdobyłam nowe doświadczenie, przywiozłam do Polski kilka medali – więc
podsumowując podobało mi się i jestem z siebie po prostu dumnamówiła Łucja Tarnowska.

Do Kranjskiej Gory wybrało się 63 zawodników z kilkunastu klubów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.
Była to najliczniejsza reprezentacja z jednego kraju. Nasi zawodnicy zdobyli 1. miejsce w klasyfikacji
generalnej Pucharu Europy ITKF. Przy okazji zawodów w Słowenii zawodnicy i kibice zwiedzili sporo
pięknych miejsc: m.in. Kranjską Gorę, Jezioro Bled, Jezioro Jasna, skocznię narciarską w Planicy,
centrum Lublany i jaskinię Postojną.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników mojej zawodniczki, były to przecież zawody rangi
międzynarodowej. Łucja zdobyła duże doświadczenie, które pomoże jej przygotowywać się do
rywalizacji w kolejnych zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Łucja ma 14 lat i przed sobą duże
perspektywy, by reprezentować nasz klub i Polską Unię Karate Tradycyjnego na arenie
międzynarodowejstwierdził sensei Radosław Niziołek.

Wkrótce RKKT będzie świętować 10 lat swojej działalności. W tym czasie jego zawodnicy zdobywali
medale nie tylko w krajowych zawodach. Klub stara się zainteresować aktywnością fizyczną jak
najwięcej młodych osób, regularnie prowadzi nabory chętnych do trenowania karate, a w zamojskich
przedszkolach prowadzi program „Mały karateka”.

– Łucja to już kolejna osoba, która nas godnie reprezentuje na turniejach. Wcześniej były chociażby
sukcesy Marty Czapki – multimedalistki Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski w karate tradycyjnym,
czy Kacpra Pańko, który trenował u nas przez wiele lat, w tym czasie wielokrotnie reprezentując nasz
klub na arenie krajowej i międzynarodowej – został medalistą Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i
Mistrzostw Światadodał z radością i dumą ze swoich podopiecznych prezes Roztoczańskiego Klubu
Karate Tradycyjnego.

Należy wspomnieć, że sensei Radosław Niziołek był jednym z siedmiu sędziów Polskiej Unii Karate
Tradycyjnego we wspomnianym 2. Pucharze Europy ITKF, a także 21. Mistrzostwach Świata ITKF w
Słowenii. Wszyscy sędziowie przed zawodami szkolili się na kursie sędziowskim w Kranjskiej Gorze, a
następnie przez cztery dni sędziowali podczas Pucharu Europy ITKF, a także Mistrzostw Świata ITKF.