Kukiz’15 gotowy na pracę z samorządowcami w województwie lubelskim

W dniu 10 marca 2018 roku w Sali Kongresowej hotelu Polskiego Związku Motorowego w Lublinie odbyło się spotkanie członków oraz sympatyków Ruchu Społecznego Kukiz’15. Podczas spotkania zostali zaprezentowani pełnomocnicy powiatowi oraz pełnomocnicy miast, odpowiedzialni za wybory samorządowe w województwie lubelskim. W roli prelegentów wystąpili posłowie Jarosław Sachajko i Jakub Kulesza oraz przedstawiciel Sztabu Krajowego Kukiz’15 Adam Zieliński. Na liczne pytania zgromadzonych odpowiadał również Wojciech Ulański – Prezes Stowarzyszenia Na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 okręgu nr 7.

Podczas spotkania Poseł Jarosław Sachajko podkreślał konieczność pobudzenia obywatelskich postaw mieszkańców regionu wśród wszystkich grup społecznych bez względu na wiek, płeć czy przekonania. Poseł Sachajko zwrócił też szczególną uwagę na ogromne doświadczenie zawodowe i życiowe emerytów, którzy mogliby wspomagać wybory samorządowe. Jedna z uczestniczek debaty poruszyła też kwestię coraz większej roli kobiet nie tylko w społeczeństwie ale także w polityce.
Poseł Jakub Kulesza zaakcentował potrzebę oddolnej identyfikacji i rozwiązywania lokalnych problemów poprzez zaangażowanie różnych grup i osób zainteresowanych działalnością w duchu patriotyzmu na rzecz swojego środowiska czy sąsiedztwa.
Z kolei Adam Zieliński podkreślił, że dzięki pracy w terenie wielu zgłaszających się nowych osób, kontynuujemy opracowanie celów strategicznych co pozwoli na stworzenie oferty wprowadzenia zmian w samorządach, z którymi Ruch wyjdzie w ogólnopolskiej kampanii samorządowej Kukiz’15.
Prezes Stowarzyszenia Na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 Wojciech Ulański poradził osobom chcącym wystartować w wyborach samorządowych, że najlepszym przygotowaniem jest rozmowa z mieszkańcami. Nadmienił również, że po zarejestrowaniu się na stronie www.samorzadyzkukizem.pl wszyscy otrzymają projekty do wykonania, które pomogą wypracować konkretne rozwiązania i inicjatywy potrzebne do rozwoju własnych miejscowości, gmin i powiatów.
Podczas debaty niejednokrotnie podkreślano wręcz potrzebę oddolności i transparentności wszelkich działań na rzecz lokalnej społeczności oraz o pojawieniu się, nie istniejącego do tej pory, ogólnopolskiego ruchu oddolnego, który stwarza możliwość wzięcia odpowiedzialności za swoją gminę czy też powiat, podejmując decyzję o kandydowaniu w wyborach samorządowych z komitetu Kukiz’15.
Do kandydowania z poparciem Kukiz’15 Ruch zaprasza osoby, które mają wiele pomysłów i chcą je realizować. Osoby, które nie boją się wyrażać swoich opinii, poglądów, krytykować ale w zamian przedstawiać inne, lepsze rozwiązanie dla dobra całego społeczeństwa a nie tylko jednostki. Celem Ruchu, jak zaznaczył jeden z posłów, nie jest to aby być wrogiem czegokolwiek, poszukiwanie świeżego spojrzenia na problemy naszych gmin, miast i miasteczek.
Podczas spotkania wspomniano również o możliwości rejestracji kandydatów nie tylko poprzez stronę „Samorządy z Kukizem” ale także poprzez kontakt telefoniczny z pełnomocnikami lub z pracownikami biur poselskich posłów na Sejm, Jarosława Sachajko i Jakuba Kuleszy.

Poniżej lista kontaktowa pełnomocników z ramienia Kukiz’15 w okręgu 7.
Pełnomocnicy Kukiz’15:
Województwo lubelskie:
Poseł Jarosław Sachajko,
Poseł Jakub Kulesza
Powiat zamojski:
Tomasz Pitura
tel: 532 332 137
Miasto Zamość:
Waldemar Brzyski
tel: 604 548 050
Powiat biłgorajski:
Artur Dobrowolski
tel: 602 847 114
Miasto Biłgoraj:
Piotr Dziwura
tel: 502 074 499
Powiat tomaszowski:
Wojciech Ulański
tel: 663 615 760
Powiat hrubieszowski:
Józef Baczewski
tel: 510 283 714
Miasto Hrubieszów:
Zbigniew Smal
tel: 662 514 180
Powiat krasnostawski:
Anna Komajda
tel: 663 710 798
Powiat chełmski:
Zbigniew Witold Mazurek
tel: 606 255 811
Miasto Chełm:
Paweł Białas
tel: 536 598 286
Powiat włodawski:
Krystyna Paruta
tel: 697 166 115
Powiat parczewski:
Waldemar Wezgraj
tel: 510 284 395
Powiat radzyński:
Iwona Marczewska-Borny
tel: 506 082 561
Powiat bialski:
Adam Stalerzuk
tel: 792 337 317
Miasto Biała Podlaska:
Radosław Januszko
tel: 537 009 904
Miasto i gmina Lublin:
Piotr Jarzyna
Powiat lubelski:
Krzysztof Krafczyk
Powiat janowski:
Zbigniew Wach
Powiat kraśnicki:
Jacek Madejek
Powiat opolski:
Robert Gogółka
Powiat łukowski:
Mateusz Sprycha
Powiat łęczyński:
Damian Nidziałek
Powiat świdnicki:
Artur Smok
Powiat lubartowski:
Irmina Mazurek-Płecha
Powiat puławski:
Jakub Kulesza

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *