Gmina Zamość: 3 wydarzenia kulturalne z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości i 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę zostaną uczczone w Gminie Zamość wyłącznie za sprawą wydarzeń lokalnych o zasięgu ponadsołeckim. Ze względu na stan epidemii zrezygnowano z oficjalnych obchodów o zasięgu gminnym, ale zapraszamy na lokalne wydarzenia kulturalne w wybranych sołectwach:
  • 11.2021 – Sitaniec, kościół parafialny – godz. 9:00-10:25 – Msza św. za Ojczyznę i koncert Chóru „Sitanianie” pod dyrekcją Ireny Dużyńskiej,
  • 11.2021 – Zawada, świetlica wiejska – godz. 15:00 – sołeckie spotkanie śpiewacze z udziałem zespołu „Czerwone Korale” z Zawady pod dyrekcją Katarzyny Kowanek
  • 11.2021 – Mokre, świetlica wiejska – godz. 17:00 – widowisko wokalne, pt. „Polaków śpiewanie o wolności” w wykonaniu zespołów „Ale Cantare” i „ShowMen Szopinek”, prowadzenie: Barbara Rabiega.
Szerszy opis wydarzeń:
Wszystkie zespoły wokalne, wymienione w opisie i na plakacie, funkcjonują pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Dnia 11.11.2021 po Mszy św. w kościele parafialny w Sitańcu, ok. godz. 10:00 rozpocznie się mini-koncert Chóru „Sitanianie” pod dyrekcją Ireny Dużyńskiej. Chór na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zdobył uznanie i szereg nagród, także na konkursach ogólnopolskich. Koncert obejmie wybrane polskie pieśni patriotyczne. Chór wystąpi również w trakcie Mszy św. w ramach oprawy muzycznej ceremonii religijnej.
Również 11.11.2021 r. sołectwo Zawada w Gminie Zamość organizuje w świetlicy doroczne spotkanie z zespołem śpiewaczym „Czerwone Korale”. Start o godzinie 15:00. Spotkanie poprowadzą sołtys Sylwester Dobromilski i Katarzyna Kowanek – instruktor muzyczna miejscowego zespołu „Czerwone Korale”.
Z kolei w niedzielę, 14.11.2021 r., w podzamojskim Mokrem odbędzie się wyjątkowe przedsięwzięcie, łączące potencjały wokalne żeńskiego zespołu „Ale Cantare” z Płoskiego i męskiej grupy „ShowMen Szopinek”. Nad całością czuwać będzie prowadząca, Barbara Rabiega – instruktorka śpiewu, związana zarówno z Zamojską Orkiestrą Włościańską, jak i Zespołem Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Pieśni o wolności wybrzmią o godzinie 17:00 w świetlicy budynku, który jest zarazem siedzibą Biblioteki Publicznej Gminy Zamość. To przedsięwzięcie będzie transmitowane na żywo w internecie za pomocą streamingu video na stronie www.gok.gminazamosc.pl oraz na Facebook’u „Zamojski GOK Wysokie”.
W organizacji niemal każdego z wyżej opisanych wydarzeń kulturalnych wzięli udział mieszkańcy poszczególnych sołectw, zrzeszeni w Kołach Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Strażach Pożarnych. Wszystkie te przedsięwzięcia są otwarte, z wolnym wstępem, ale w świetlicach ilość miejsc będzie ograniczona ze względu na reżim sanitarny i konieczność stosowania zasad bezpieczeństwa, a szczególnie zasady DDM – Dystans, Dezynfekcja, Maseczka
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *