Program „Laboratoria przyszłości” w Zamościu

21 lutego br. w Szkole Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Waleriana Łukasińskiego przekazano dyrektorom naszych szkół podstawowych symboliczne czeki na kwoty, które szkoły prowadzone przez Miasto Zamość otrzymały w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Czeki wręczyli: Poseł Tomasz Zieliński, Prezydent Andrzej Wnuk, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Piotr Błażewicz oraz Monika Żur dyrektor zamojskiej Delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe w wysokości 1 373 100,00 zł , dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoły zakupiły sprzęt, wyposażenie i pomoce m.in. do pracowni informatycznych (robotyka), chemicznych, zajęć praktycznych, gastronomicznych.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *