Wieczór Dobroczynności pn. Razem dla Nadziei

16 grudnia 2022 w nowym budynku Rodzinnego Domu (kompleksu wspomaganego mieszkalnictwa) Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, podczas Wieczoru Dobroczynności pn. Razem dla Nadziei, spotkali się przyjaciele Ukrainy i orędownicy pomocy na jej rzecz.

W spotkaniu uczestniczyli ze strony ukraińskiej przedstawiciele władz miasta Krzemieniec (woj. Wołyńskie),ukraińskich mediów oraz stowarzyszenia „Zorza Nadziei” (partnera „Krok za krokiem” w projekcie Pogranicze Równych Szans dofinansowanego ze środków UE z Programu Współpracy Transgranicznej) oraz uchodźcy mieszkający w obiektach Stowarzyszenia „Krok za krokiem”. Przybyli niezawodni przyjaciele Stowarzyszenia z Zamościa, Lublina, z Polski.

W formie online zarówno „na żywo”, jak i przez przesłane video uczestniczyli znamienici goście –przyjaciele Ukrainy z kraju i ze świata.

W programie były przedstawienia, w których wystąpiły dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami, ludowe pieśni ukraińskie, wspólne śpiewanie hymnu Majdanu „Podaj rękę Ukrainie” (w org. Zespół Taraka). Zbiórka środków rzeczowych i finansowych posłuży wsparciu żołnierzy ukraińskich (śpiwory, karimaty)oraz uchodźców ze wschodniej Ukrainy (żywność) mieszkających aktualnie w Krzemieńcu. Część darów została przekazana w dniu imprezy, zbiórka będzie kontynuowana i sukcesywnie przekazywana na Ukrainę za pośrednictwem „Zorzy Nadziei”.

Każdy mógł wyjść ze spotkania z przepięknymi wyrobami artystycznymi , wykonanymi przez wychowanków Stowarzyszenia i jego pracowników. Atrakcję stanowiła degustacja przysmaków kuchni ukraińskiej, przygotowana przez uchodźców „Krok za krokiem”. Spotkanie filmowała TVP 3 Lublin, a emisja Programu Zdarzenia prowadzonego przez Red. Annę Dąbrowską (również przyjaciela Ukrainy )będzie 21 grudnia 2022 roku./ materiał nadesłany

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *