Spotkania z historą dofinansowane przez MKiDN

5. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Festiwal odbędzie się w Zamościu w dniach 16-19 sierpnia 2017. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego o tematyce historycznej.

Zamojski Festiwal Filmowy to jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze filmy dokumentalne o tematyce historycznej. W ramach programu zaplanowano prezentację filmów, z których część dotychczas nie była pokazywana. Są to w większości dzieła, stawiające pytania o trudną przeszłość oraz o to, co jest dziś fundamentem naszej zbiorowej tożsamości. Twórcy najlepszych filmów zostaną uhonorowani i nagrodzeni podczas gali na Rynku Wielkim. Uzupełnieniem programu będą plenerowe pokazy filmów, koncert galowy,wystawa fotograficzna, widowiska historyczne, m.in. inscenizacja bitwy „Zamość 1920” oraz festiwalowe wieczory na Rynku Wodnym wypełnione wspólnym śpiewaniem piosenek patriotycznych i potańcówką z lat 20. i 30. z udziałem muzyków.

„Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury Filmowej „Stylowy ”  w Zamościu, Miasta Zamość, TVP Historia i TVP Lublin.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *