Filmowe hity w symfonicznej odsłonie

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu po raz kolejny zaprasza na czwartkowy wieczór z muzyką symfoniczną. Już jutro (13 sierpnia) o godzinie 18:00 na Rynku Wodnym będziemy mieli okazję wysłuchać koncertu plenerowego „W kręgu muzyki filmowej’’.

Na najbliższym koncercie Namysłowiacy zaprezentują utwory znane z kasowych filmów i kultury masowej. Wybrzmi m.in. Błękitna Rapsodia George’a Gershwina, Yesterday grupy The Beatles w symfonicznej aranżacji a także Hollywood Fantasy autorstwa Wojciecha Kostrzewy – trzyczęściowa wiązanka tematów muzycznych z takich filmów jak Różowa Pantera, Ojciec Chrzestny, Piraci z Karaibów, American Beauty, Harry Potter. Filmowe i międzynarodowe akcenty przeplatać będzie polska muzyka ludowa, w tym Krakowiak Pizzicato Mariusza Matuszewskiego.

Podczas czwartkowego koncertu zamojską Orkiestrę poprowadzi maestro Jakub Czerski. To pochodzący spod Zamościa pianista, kompozytor i dyrygent. W jego dorobku artystycznym znajdują się liczne koncerty w kraju i za granicą, własna twórczość kompozycyjna oraz liczne sukcesy na konkursach i festiwalach o zasięgu krajowym i międzynarodowym (zdobywca Złotego Parnasa na X Międzynarodowym Forum Pianistycznym). Jest twórcą multimedialnego widowiska choreograficznego Musica Posthumana, do którego również napisał muzykę. Jako solista i dyrygent gościł na wielu scenach europejskich, występując m.in. w słynnej Carnegie Hall. Współpracował z wybitnymi artystami, m.in. Howardem Griffithsem, Wojciechem Świtałą, Philippem Giusiano czy Bruno Canino.

Wraz z Namysłowiakami wystąpi duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki, wyjątkowy duet młodych instrumentalistów – skrzypaczki i akordeonisty – koncertujący w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Środkowej. W swoim dorobku mają laury na międzynarodowych konkursach muzycznych, dwie płyty, liczne prawykonania nowych kompozycji, a także autorskie opracowania utworów od baroku do współczesności. Ich nagrania Sonaty W. A. Mozarta i Wariacji Goldbergowskich J. S. Bacha uzyskały ponad milion wyświetleń w internecie, a w roku 2019 zostali docenieni przez ś.p. Krzysztofa Pendereckiego, otrzymując oficjalna zgodę Maestro na wykonywanie własnej wersji Jego Sonaty na skrzypce i fortepian.

Wejście na oznaczony teren koncertu możliwe będzie z wypełnionym oświadczeniami zdrowotnymi. Oświadczenia zdrowotne będą do pobrania w biurze Orkiestry. O miejscach będzie decydowała kolejność przybycia z wypełnionymi oświadczeniami.

W przypadku niepogody koncert zostanie przeniesiony do głównej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Królowej Jadwigi 8) i rozpocznie się pół godziny później – o 18:30.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *