Uliczne etiudy na 45. ZLT

Już jutro (12 sierpnia) na Rynku Wielkim, przed schodami ratusza odbędzie się piąta odsłona tegorocznego Zamojskiego Lata Teatralnego.

Ze spektaklem „L’Estrada” wystąpi tu o godz. 18:00 Teatr Na Walizkach z Wrocławia.

Spektakl jest symbolicznym ukłonem w kierunku wielkiego reżysera, którego twórczość korzeniami sięgała cyrku i teatru ulicznego. Tytuł nawiązuje do klasyki światowego kina, filmu Federico Felliniego “La Strada”.  L’Estrada jest bezpośrednim, jak i alegorycznym odniesieniem charakteryzującym miejsce, w którym dzieje się tytułowa estrada czyli na ulicy. L’Estrada to niebanalna kompilacja etiud estradowych wkomponowanych w pejzaż ulicy. Podczas spektaklu pojawią się postacie rodem z variette, tv show, cyrku osobliwości oraz z pobliskiego sklepu. Pojawi się połykacz balonów, magik, mim, który nic nie powie (choćby go nawet przypiekać ogniem). Będą także ostre latające noże, połykanie tępych mieczy oraz fakir połykający ogień.

Cokolwiek się zdarzy na długo pozostanie w pamięci, bo wszystko spowije duża dawka humoru i improwizacji jak na teatr uliczny przystało.

 scenariusz: Łukasz Jędrzejczak

reżyseria: Anna Jędrzejczak, Łukasz Jędrzejczak

choreografia: Hubert Żórawski

kostiumy, scenografia : Anna Jędrzejczak

występują: Anna Jędrzejczak, Marcin Kosiek, Michał Kucharski, Łukasz Jędrzejczak

 ( fot. archiwum Teatru Na Walizkach)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *