Nowa inwestycja Akademii Zamojskiej

Przy ul. Szczebrzeskiej powstanie centrum studiów inżynierskich Akademii Zamojskiej oraz sala sportowa na potrzeby studentów Uczelni. Wartość inwestycji, jaką rozpoczyna AZ to blisko 8,5 mln złotych.

Przypomnijmy, że przy ul. Szczebrzeskiej 31 znajduje się już Centrum Badań i Transferu Technologii AZ, dedykowanie studentom kierunków: logistyka oraz mechanika i budowa maszyn. We wrześniu 2019 r. Uczelnia zakupiła przylegający do CeBiTT obiekt przy ul. Szczebrzeskiej, po dawnej piekarni Gminnej Spółdzielni “Samopomoc Chłopska”. Teraz AZ rusza z realizacją inwestycji “Budowa budynku dydaktycznego z salą sportową i infrastrukturą techniczną”. Wartość przedsięwzięcia to niemal 8,5 mln złotych, a jego zakończenie zaplanowane jest najpóźniej do 30 czerwca 2023 roku.

– Planujemy w tym miejscu zlokalizować obiekty sportowe dla studentów. Zważywszy, że inwestycja znajduje się w sąsiedztwie Centrum Badań i Transferu Technologii AZ, chcemy stworzyć tam także centrum studiów technicznych, które skupiałoby kierunki inżynierskie – mówi rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski,  prof. AZ.
Podpisanie umowy na realizację inwestycji odbyło się 28 czerwca 2022 r. w rektoracie AZ. Umowę podpisali: rektor Akademii Zamojskiej prof. Paweł Skrzydlewski oraz Jacek Gilewicz, pełnomocnik firmy TEXOM sp. z o.o. w Krakowie.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *