Dofinansowanie do wymiany pieców C.O.

Podpisano 22 umowy na dofinansowanie do wymiany pieców centralnego ogrzewania. Docelowo takich umów ma być ok.60 – do wyczerpania środków finansowych.
Podobnie jak w roku ubiegłym, zdecydowanie największą popularnością cieszą się kotły gazowe. W dalszej kolejności kotły na ekogroszek (tylko 5 klasy, automatyczne). Najmniej jest jak dotąd chętnych na kotły opalane biomasą. Możliwe, że w przyszłym roku do obowiązującej uchwały („Regulamin udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Zamość do wymiany starych systemów grzewczych w budynkach zlokalizowanych na terenie Miasta Zamość”) zostaną wprowadzone drobne korekty.

– „Rozważamy poszerzenie zapisów regulaminu np. w zakresie dofinansowania podłączenia nieruchomości do sieci centralnego ogrzewania, tak jak jest to możliwe w wielu innych miastach w Polsce” – wyjaśnia dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Piotr Zając.

Na razie realizacja programu przebiega sprawnie i bez zakłóceń. Zainteresowanie uzyskaniem dofinansowania jest duże, na tzw. liście rezerwowej znalazło się dziesięć wniosków. Zgodnie z regulaminem, zostaną one zakwalifikowane do pozytywnego załatwienia w przyszłym roku.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *