Złoto na Mistrzostwach Polski Dominika Kopcia

Pierwszego dnia 97. PZLA Mistrzostw Polski na stadionie Golęcin w Poznaniu rozstrzygnięto rywalizację w 12 konkurencjach. Triumfowali faworyci. Niektóre finały dostarczyły kibicom wielu emocji.

Pierwszą zakończoną konkurencją było pchnięcie kulą kobiet, w którym triumfowała Paulina Guba (18.29), pokonując Klaudię Kardasz i Maję Ślepowrońską. Ze względu na fantastyczne tegoroczne rekordy Polski Marii Andrejczyk i Marcina Krukowskiego szczególnie wyczekiwany przez poznańską publiczność był rzut oszczepem. Andrejczyk nie zbliżyła się na Golęcinie do wyniku ze Splitu, ale pewnie wygrała z Klaudią Regin i Karoliną Bołdysz. Krukowski w swoim konkursie był jedynym zawodnikiem, który przekroczył granicę 80 metrów (83.86) pokonując Cypriana Mrzygłoda i Mateusza Kwaśniewskiego.

W konkurencjach biegowych pierwszego dnia zawodów poznaliśmy mistrzów i mistrzynie Polski na 100m, 1500m oraz 3000m z przeszkodami. Najpierw rywalizowali średniodystansowcy. Zarówno wśród pań jak i panów walka o złoto rozstrzygnęła się po zaciętym finiszu. Eliza Megger wyprzedziła prowadzącą jeszcze przed ostatnim wirażem poznaniankę Martynę Galant, brąz wywalczyła Beata Topka. Finał mężczyzn, zgodnie z oczekiwaniami, rozstrzygnęli między sobą Marcin Lewandowski (złoto) i Michał Rozmys (srebro), na trzecim miejscu przybiegł Andrzej Kowalczyk.

Mistrzem Polski w biegu na 100 m został Dominik Kopeć (10.31) o jedną setną sekundy wyprzedzając Przemysława Słowikowskiego, kibiców ucieszył natomiast brąz Mateusza Siudy z OŚ AZS Poznań. Ciekawy był finał pań, w którym aż sześć zawodniczek, łącznie z triumfatorką, osiągnęło rekord życiowy. Wśród pań bezkonkurencyjna była Pia Skrzyszowska (11.22), za nią na podium znalazły się Klaudia Adamek i Paulina Guzowska. / 97.PZLA Mistrzostw Polski /

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *