Było o krok od tragedii

20 września br., na Rynku Wielkim w Zamościa, było o krok od tragedii i tylko dzięki właściwej postawie strażaka udało się uratować mężczyznę, który chciał dokonać próby samobójczej.
Już przed godziną 13 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na zewnętrznej części bariery schodów i przejścia prowadzącego do zamojskiego ratusza stoi mężczyzna, który chce dokonać próby samobójczej – skoku z wysokości kilku metrów.
Do tego zdarzenia zgodnie z zasadami dysponowania zostały skierowane 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu potencjalnego miejsca upadku, poprzez sprawienie skokochronu ratowniczego. Tej czynności nie udało się w pełni zakończyć kiedy, mężczyzna skoczył. Dowódca zastępu widząc i przewidując możliwy rozwój wydarzeń, podbiegł próbując go złapać i własnym ciałem zamortyzował jego skok. Działanie to było na tyle skuteczne, że obaj pomimo upadku nie doznali poważnych obrażeń. Naszemu koledze nic się nie stało. Upadek na plecy z tej wysokości na twarde podłoże, mógł być tragiczny w skutkach.
Tą właściwą postawa wykazał się asp. sztab. Adrian Chwała dowódca zastępu z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu.

Oficer Prasowy
Komendy Miejskiej PSP

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *