Akcja “Mamy Niepodległą” już po raz ósmy

Miasto Zamość we współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, zaprasza udziału w akcji „Mamy Niepodległą!”. Kartki, które wydano specjalnie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, można wysyłać bezpłatnie.

Tradycyjne pocztówki dostępne są w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej (na parterze Ratusza, Rynek Wielki 13). Kartki mają nadrukowane znaczki pocztowe ważne na terytorium Polski do 31 marca 2021 roku i nie wymagają dodatkowej opłaty pocztowej.

Kartki, specjalnie zaprojektowane przez cenionych polskich artystów – Rafała Olbińskiego, Annę Glik i Ewę Podleś – czekają na wszystkich zainteresowanych w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Wystarczy wypełnić je życzeniami i danymi adresata, a następnie bezpłatnie wysłać na miejscu.

Kartki można również wysyłać elektronicznie- poprzez stronę internetową https://muzeumpilsudski.pl/

AUTORZY PROJEKTÓW POCZTÓWEK EDYCJI 2020

Rafał Olbiński – z wykształcenia architekt, z wyboru malarz. Niezwykle popularny i ceniony na świecie polski surrealista. Autor metaforycznych prac, również plakatów operowych, a także twórca scenografii przedstawienia operowego. Wykładał w znamienitych szkołach wyższych. Laureat ponad 150 nagród, w tym wielu prestiżowych jak międzynarodowy Oscar za Najbardziej Znaczący Plakat Roku, Prix Savignac w Paryżu (1994 rok). Prace Rafała Olbińskiego znajdują się w kolekcjach tak renomowanych instytucji, jak m.in.: The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congress w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace oraz w wielu prywatnych i korporacyjnych zbiorach w USA, Japonii i Europie. W konkursie Teraz Polska w 2013 roku Rafał Olbiński otrzymał odznaczenie Wybitny Polak. Pocztówka jego autorstwa przedstawia kobietę z naręczem kwiatów przekształcających się w gołębie.

Anna Glik – krakowska artystka, która wybrała Internet jako środek komunikacji z odbiorcą. W jej pracach często pojawiają się zdekonstruowane elementy, takie jak sylwetka człowieka, architektura i motywy zaczerpnięte z natury. Kolaże wyróżnia oszczędny dobór elementów, które są wielokrotnie zmieniane i skalowane. Jest autorką kolaży m.in. dla luksusowego francuskiego domu mody oraz ogólnoświatowej sieci hoteli premium. Jej prace były publikowane jako ilustracje artykułów w wielu popularnych magazynach, także w uważanym za najważniejsze w świecie mody kobiecym czasopiśmie. Autorka pocztówki z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego skompilowanego z różnych zdjęć archiwalnych.

Ewa Podleś – ilustratorka książek, autorka szat graficznych i ilustracji do najróżniejszych projektów dedykowanych dzieciom jak gry planszowe, ebooki i aplikacje mobilne. Artystka publikowała także w czasopismach, w tym w kultowym „Świerszczyku”. Inicjatorka powstania darmowej książki dla najmłodszych „Masz tę moc!” na temat koronawirusa. Autorka pocztówki przedstawiającej dzieci jadące na rowerze.

Akcja “Mamy Niepodległą” odbywa się już po raz ósmy. Zamość bierze w niej udział trzeci raz.(UM)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *