Adam Wiesław Kulik w “Aleja Sław” w Zamościu

W 2023 roku przypada jubileusz 45-lecia debiutu literackiego Adama W. Kulika. Bohater XVI edycji Alei Sław ur. w 1950 r., w Tomaszowie Lub. Jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1975 rozpoczął pracę w Wojewódzkim Domu Kultury w Zamościu w Dziale Społecznego Uczestnictwa w Kulturze. W 1976 roku założył Klub Literacki Młodych w Zamościu. Pisze zarówno poezję, jak i powieści, opowiadania, reportaże, eseje historyczne i felietony. Pierwszy wiersz Adama Kulika, zatytułowany Pan Lemon pisze wiersz opublikowano w 1978 roku na łamach „Zapola” – dodatku do „Kameny”. Znajduje się on również w jego debiutanckim tomie poezji.

W dn. 23 czerwca br.o godz.16.00 na ul. Grodzkiej  odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poety, pisarza, filmowca Adama Wiesława Kulika.

Tablicę pamiątkową wykonał artysta rzeźbiarz Bartłomiej Sęczawa. Z okazji jubileuszu „15. lat Alei Sław”, odbyło się również  otwarcie wystawy fotografii  ZGF GT oraz koncert piosenki francuskiej „Och, Paryż…”w wykonaniu Marzeny Małkowicz – zamościanki, wokalistki i aktorki musicalowej, od 1995 r. solistki Teatru Muzycznego w Poznaniu i Zbigniewa Małkowicza – zamościanina, dyrygenta, kompozytora, aranżera, pianisty, założyciela Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN w 2000 r., uhonorowanego w Alei Sław w 2021

Więcej o panu Adamie Kuliku pisaliśmy TUTAJ

ZAPRASZAMY DO FOTO GALERII

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *