Pieniny w obiektywie Marka Rysia w Galerii Fotografii Ratusz

02.02.18 o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii Ratusz odbyło się otwarcie wystawy fotografii Marka Rysia pt.: “Pieniny”

Pieniny – wyjątkowo malownicze pasmo górskie leżące na granicy Polski i Słowacji. Stanowią one najwyższą część długiego pasa skałek wapiennych. Pasmo to niezwykle interesująco rozdzielają na trzy części dwa przełomy Dunajca. Prezentowane zdjęcia, wykonane o różnych porach roku i dnia, to moje spojrzenie na cudowny malowniczy obraz gór, będących dla mnie miejscem częstych artystycznych powrotów. Zakochałem się w tej krainie, gdzie czas i historia przenikając się, tworzą niepowtarzalny twórczy wymiar.
“Kto raz te miejsca poznał (…), ten będzie miał ich obraz na zawsze w pamięci wyryty” – pisał o Pieninach Jan Roztworowski.

Wystawa została realizowana przy wsparciu finansowym Miasta Zamość.

Marek Ryś – Fotograf pochodzący z ziemi hrubieszowskiej. Członek Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Uprawia fotografię rodzajową, pejzaż, dokument, reportaż. W latach 2012-14 był prezesem Towarzystwa Fotograficznego Ziemi Hrubieszowskiej. Animator kultury, współorganizator warsztatów fotograficznych m. in. zrealizowanych w 2013 roku (wspólnie z Powiatową Biblioteką im. prof. W. Zina w Hrubieszowie) pt. „Mój świat” zakończonych wystawą i publikacją, jak również zrealizowanych w 2014 roku międzynarodowych warsztatów „Cuda Polesia Lubelskiego” we Włodawie dla młodzieży i dorosłych z Polski i Ukrainy.
Jego motto: „Fotografia pomocna mi jest w poznawaniu świata i ludzi”. Autor kilku wystaw indywidualnych i uczestnik licznych zbiorowych. Wyróżniony nagrodami w konkursach ogólnopolskich.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *