Wystawa prac dyplomowych 2015 w BWA

Tkanina Artystyczna w roku Jubileuszu 70-lecia Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando.

Obecna prezentacja tkaniny artystycznej zamojskiego Liceum Plastycznego jest małym fragmentem bogatego archiwum prac dyplomowych powstałych w latach 2000 – 2014 w pod kierunkiem Alicji Kowalskiej.

Można tu zobaczyć realizacje najbardziej charakterystyczne dla tej pracowni. To wynik fascynacji młodych artystów sztuką włókna zaszczepionych przez nauczyciela.

Niezwykła różnorodność pod względem formy, treści i środków artystycznego wyrazu, wyobraźnia, możliwości warsztatowe, zastosowanie niekonwencjonalnych technik i surowców, to główne cechy tych jakże indywidualnych wypowiedzi artystycznych. Obok tradycyjnych kompozycji tkackich wykorzystujących klasyczny przeplot , znalazły się tu barwne aplikacje, druk i haft bedący unikatowym rysunkiem, batik i papier czerpany.
Są też realizacje przestrzenne zbliżające się w swej formie do rzeźby, próby scenografii, pojawia się również ubiór unikatowy oraz formy dekoracyjno – użytkowe.
Młodzi autorzy prac pokazują, jak wrażliwość twórcy, jego emocje oraz inspiracje otaczającym światem mogą zamienić się w dojrzałe i oryginalne dzieła pełne uroku, fantazji i piękna.
Wiele z tych prac było prezentowanych z uznaniem na cyklicznych wystawach i przeglądach ogólnopolskich, m.in. na Triennale Tkaniny Artystycznej w Supraślu, Biennale Dyplomów w Warszawie i Lublinie, a także w Muzum Włókiennictwa w Łodzi.

Pracownia snycerstwa I nauczyciel prowadzacy Tomasz Bełech, nauczyciel zawodu Bogdan Naklicki
Pracownia snycerstwa II Nauczyciel prowadzący Zygmunt Jarmuł, nauczyciel zawodu Marcin Ciecierski
Pracownia reklamy wizualnej I Nauczyciel prowadzacy Michał Mazurkiewicz
Pracownia reklamy wizualnej II Nauczyciel prowadzacy Mateusz Kitka (materiał BWA)

Fotorelacja: Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *