Śmiertelny wypadek w Kosobudach. Zmarła 62-letnia pasażerka Citroena

W Kosobudach (gmina Zwierzyniec) kierujący Fordem 71-latek wpadł w poślizg i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka Citroenem, którym podróżowało 5 osób. Jedna z pasażerek citroena w wieku 62-lat w wyniku doznanych obrażeń zmarła na miejscu wypadku. Pozostali uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala. Wyjaśniamy szczegóły wypadku i apelujemy o ostrożność na drodze.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godziny 13:30 na drodze powiatowej w Kosobudach w gminie Zwierzyniec. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący Fordem jechał od strony Zamościa w kierunku Zwierzyńca. W pewnej chwili na śliskiej nawierzchni prawdopodobnie wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka Citroenem.

Fordem kierował 71-letni mieszkaniec Zamościa, jechał sam. Citroenem kierowała 52-latka z gminy Nielisz. Poza kierująca citroenem podróżowały jeszcze 4 osoby w wieku 31, 54, 61 i 62 lat. Jedna z pasażerek – 62-letnia mieszkanka Zamościa, w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu wypadku. Pozostali uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala celem wykonania dalszych badań. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora czynności procesowe wykonywali policjanci grupy dochodzeniowo – śledczej wraz z technikiem kryminalisty. Obecny był również biegły z zakresu ruchu drogowego. W tym czasie droga w Kosobudach, gdzie doszło do wypadku była zablokowana. Policjanci podróżujących kierowali na zorganizowane objazdy.

Ustalamy dokładne okoliczności wypadku i apelujemy o ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że drogi o tej porze roku mogą być śliskie. W trosce o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu dostosowujmy prędkość jazdy do warunków atmosferycznych.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *