Uważajmy na śliskie drogi!

Na terenie powiatu zamojskiego panują trudne warunki drogowe! Opady śniegu spowodowały, że jezdnie są śliskie. Apelujemy o zmniejszenie prędkości, zwiększenie odległości między pojazdami oraz zmianę stylu jazdy, na zimowy. Apelujemy też do pieszych o zwiększenie uwagi i ostrożności, zwłaszcza podczas przechodzenia przez jednie.

Padający od rana śnieg powoduje, że na drogach Zamościa i powiatu jest ślisko. Apelujemy wiec o zachowanie ostrożności i rozważną jazdę.

Kierowco dostosuj prędkość do panujących warunków drogowych, pamiętaj też o zwiększeniu odległości od poprzedzającego pojazdu. Nie zapominaj również o tym, że na mokrej śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania i łatwiej wpaść w niekontrolowany poślizg. Zmień styl jazdy na zimowy.

Będąc osobą pieszą pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach ograniczonej widoczności. Wchodząc na przejście dla pieszych weźmy pod uwagę wydłużającą się w takich warunkach drogę hamowania pojazdu. Uważajmy również na chodnikach, miejscami może być ślisko. Nie zapominajmy też o odblaskach.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *