III Diecezjalny Dzień osób z niepełnosprawnością

12 czerwca 1999 r. do Zamościa przybył Papież Jan Paweł II. W 18. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Zamościu 12 czerwca odbywa się Zamojski Dzień Papieski. Od 3 lat towarzyszy mu Diecezjalny Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Jak mówi duszpasterz osób niepełnosprawnych ks. Czesław Koraszyński , rocznica wizyty JP II jest wspaniałą okazją aby wszyscy niepełnosprawni z naszej diecezji spotykając się pierwsze na mszy św. w Zamojskiej Katedrze a następnie na  Zamojskim Rynku Wielkim wspólnie śpiewali JP II, ciesząc  się wspólną obecnością. Spotkanie na Rynku Wielkim rozpoczęło się od odśpiewania ulubionej piosenki JP II ,,barka” trzymając się wspólnie za ręce. Na scenie wystąpiły  zespoły z rejonów Zamojszczyzny; Biłgoraj, Tomaszów Lubelski, Lubaczów, Hrubieszów śpiewając pieśni  Maryjne z okazji 100 – nej rocznicy objawień Matki Boskiej w Fatimie.

Podczas mszy św. celebrans ks. bp. Marian Rojek w słowie skierowanym do zebranych powiedział prezentując różne kolory koszulek, że nasze życie może być jak kolor tych koszulek albo smutne, albo radosne , albo takie jak ciastko marmurkowe trochę poprzekładane. Każdy może być darem miłości dla drugiego człowieka.

W III Diecezjalnym Dniu osób z niepełnosprawnością uczestniczyli również v-ce Prezydent Magdalena Dołgan i Senator RP Jerzy Chruścikowski.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *