Nieustąpienie pierwszeństwa i nadmierna prędkość przyczynami zdarzeń drogowych

Kierujący audi wyjeżdżając z ul. Okrzei na ul. Dzieci Zamojszczyzny nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z prawidłowo jadąca ciężarówką. Do szpitala trafił 13-letni pasażer audi. Na szczęście okazało się, że nic poważnego mu się nie stało. Natomiast w miejscowości Miączyn – Kolonia kierujący pojazdem marki Kia jechał zbyt szybko, stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Zarówno 19-letni kierowca, jak i o rok młodszy od niego pasażer osobówki trafili do szpitala. Obaj po badaniach mogli wrócić do domu, ponieważ okazało się, że obrażenia, jakich doznali były niegroźne. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na remontowanym odcinku drogi w okolicach skrzyżowania ulicy Okrzei z ulicą Dzieci Zamojszczyzny. Z ustaleń policjantów wynika, że doprowadził do niego kierujący audi, który wyjeżdżając z ulicy Okrzei nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu volvo z naczepą, którego kierujący poruszał się ulicą Dzieci Zamojszczyzny. Po zderzeniu pojazdów do szpitala załoga karetki pogotowia przewiozła 13-letniego pasażera audi. Na szczęście po badaniach okazało się, że nieletniemu nic poważnego się nie stało i mógł wrócić do domu.

Audi kierował 37-letni mieszkaniec Zamościa, volvo – mieszkaniec powiatu biłgorajskiego w wieku 51 lat. Obaj byli trzeźwi. Kierujący audi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał mandat karny i punkty karne.

Niespełna trzy godziny później dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o kolejnym zdarzeniu drogowym. Doszło do niego na grodze gminnej w miejscowości Miączyn – Kolonia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Kia wyjeżdżając z łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, i uderzył w skarpę doprowadzając do dachowania samochodu. Pojazdem kierował 19-latek z gminy Łabunie, przewoził 18-latka z gminy Zamość. Obaj zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania. Po ich wykonaniu okazało się, że poza niegroźnymi dla ich zdrowia otarciami naskórka i potłuczeniami nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierujący był trzeźwy. Przyczyną zdarzenia była prawdopodobnie nadmierna prędkość, z jaką poruszał się 19-latek niedostosowana do panujących na drodze warunków. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

Apelujemy o ostrożność na drodze. Dojeżdżając do skrzyżowania zawsze należy dokładnie sprawdzić, kto ma pierwszeństwo. Natomiast prędkość, z jaką się poruszamy zawsze należy dostosowywać nie tylko do ograniczeń, o których mówią nam znaki, ale także do warunków drogowych oraz własnych umiejętności. Zachowanie czujności i rozsądek na drodze mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *