O wartościach chrześcijańskich w UE w Zamościu

Mszą za Ojczyznę zostało poprzedzone spotkanie z profesorem Mirosławem Piotrowskim w Zamościu.

Na zaproszenie Zamojskiej Krucjaty Różańcowej europoseł wziął udział w konferencji: Widziane z Brukseli – Wartości chrześcijańskie w UE.

Europoseł Mirosław Piotrowski przybliżył zebranym historię powstawania felietonów, pisanych na zamówienie Tygodnika „Niedziela”.

– Przez ponad 5 lat pisałem na wszystkie tematy, które były mi bliskie a wynikały z bieżących wydarzeń. Powstały 232 artykuły. Dwa ostatnie nie ukazały się drukiem w „Niedzieli”, ale znalazły się w książce.
Książkę każdy z uczestników spotkania otrzymywał za darmo. Całość wydania sfinansowała frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy w PE profesor Piotrowski. Jedynym warunkiem otrzymania, było potwierdzenie odbioru książki.

– EKR, nasz sponsor, chce po prostu wiedzieć, komu podarowaliśmy egzemplarze – zapewniał autor zebranych.

Na temat obecnej sytuacji w Unii europoseł powiedział min:

W chwili obecnej wszyscy politycy: eurosceptycy, euroentuzjaści i realiści, wszyscy uważają, że Unię trzeba zmienić. Rewolucja zdrowego rozsądku. Bardzo mi się to podoba. Szczególnie, że nawet papież Franciszek, podczas wizyty w PE w Strasburgu ponad cztery lata temu przyrównał Unię do starej, nieruchawej babci, w którą należy tchnąć nową energię.

Profesor uważa, że czas układających się za plecami wyborców unijnych polityków właśnie mija. – Już na kilka lat naprzód mieli zawiązane sojusze i rozdane stanowiska. Teraz przyszedł czas na zmianę. Czas na ugrupowania populistyczne, czyli te, jak wynika z nazwy, bliższe ” ludowi”, czyli wyborcom. Jest o tym mowa w felietonie ” Populiści” z 9 października 2016 roku. Europoseł Mirosław Piotrowski odpowiedział na wiele pytań dotyczących Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi.

Nie tworzymy tych struktur po to, żeby rozbijać prawicę, a po to, żeby prawicę jeszcze bardziej wzmocnić

(info..piotrowski.org.pl

Spotkanie ph. "Widziane z Brukseli – wartości chrześcijańskie w UE" z prof. Mirosław Piotrowski w Parafia rzymskokatolicka św. Brata Alberta w Zamościu

Opublikowany przez Życie Zamościa Niedziela, 24 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *