Czas dla miłośników podróży – 9. Zamojski Festiwal Podróży “Eskapady Kresowe”

W Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu w dniach 29-30.09.2023 odbędzie się 9. Zamojski Festiwal Podróży “Eskapady Kresowe”

Zamojski Festiwal Podróży “Eskapady Kresowe” organizowany jest od 9 lat przez Zamojskie Towarzystwo Turystyczne we współpracy z Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu.

W tym czasie festiwal ugruntował swoją pozycję ważnego wydarzenia o charakterze turystyczno-społecznym. Celem festiwalu jest promowanie turystyki, krajoznawstwa oraz przybliżenie mieszkańcom Zamościa i regionu postaci oraz dokonań wybitnych polskich podróżników, himalaistów i alpinistów. W ubiegłych latach gośćmi “Eskapad Kresowych” byli m.in.: Leszek Cichy, Ryszard Pawłowski, Bartłomiej Wróblewski (światowej sławy himalaiści), Ryszard Czajkowski (podróżnik, redaktor TVP), Jacek Wnuk (znawca Karpat Wschodnich), Aleksandra Dzik (zdobywczyni “śnieżnej Pantery”- najwyższych szczytów byłego ZSRR), Aleksander Doba – trzykrotny zdobywca Atlantyku w samotnych rejsach kajakiem, Robert Gondek – zdobywca najwyższych szczytów Afryki, Oswald Rodrigo Pereira – autor relacji z wyprawy zimowej na K2, Michał Kiełbasiński – specjalizujący się w ekstremalnych zawodach Adventure Racing i ultramaratonach, Tomasz Owsiany – podróżnik, Anna Kamińska – autorka bestsellerowych biografii, m.in. o Wandzie Rutkiewicz. Poprzednie edycje imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem , gromadząc liczną widownię w salach kinowych CKF Stylowy.

Gośćmi tegorocznej edycji „Eskapad Kresowych” będą: Wojciech Lewandowski – geoekolog, alpinista i podróżnik (ponad 60 krajów), uczestnik wielu ekspedycji alpinistycznych i naukowych w góry świata; Jacek Wnuk – organizator i uczestnik wypraw w trudno dostępne tereny Ukrainy, Rumuni, Białorusi i Bałkanów, Rosji i Maroka; Łukasz Grudysz – fotograf, operator filmowy, podróżnik i kulturoznawca o specjalności Kultura Krajów Karpackich; Wojciech Ganczarek – dziennikarz, podróżnik i dokumentalista, absolwent fizyki teoretycznej i matematyki stosowanej na UJ, autor książek, reportaży i filmów dokumentalnych dotyczących kwestii społecznych, antropologicznych i środowiskowych w Ameryce Łacińskiej oraz zamojscy i lubelscy organizatorzy turystyki i podróżnicy: Grzegorz Gajek, Lesław Flaga, Marek Marcola, Jacek Podkościelny oraz Maks i Medard Siegieńczukowie./ CKF Stylowy

 

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *