Na lotnisku w Mokrem odbędą się Samolotowe Mistrzostwa Świata w Akrobacji w klasie Unlimited

Jak podaje Areoklub Polski –

Decyzją FAI na lotnisku w Mokrem, zarządzanym przez Aeroklub Ziemi Zamojskiej odbędą się Samolotowe Mistrzostwa Świata w Akrobacji w klasie Unlimited. To pierwszy raz od 1945 roku, gdy impreza sportowa tej rangi zostanie zorganizowana we wschodniej części naszego kraju.

W środę, 31 stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli organizatorów – Prezesa Aeroklubu Polskiego Jerzego Makuli, Dyrektora Aeroklubu Ziemi Zamojskiej Mateusza Nowaka oraz Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko.

– Współorganizacja tegorocznych Mistrzostw Świata jest dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale i wyzwaniem, któremu jestem pewien, że sprostamy. Aeroklub Ziemi Zamojskiej oraz Starostwo Powiatowe w Zamościu to świetni partnerzy do współpracy, a efekty tych wspólnych działań są już widoczne w postaci chociażby nowego pasa startowego na lotnisku w Mokrem. Mistrzostwa będą wspaniałą promocją Polski na arenie międzynarodowej i mam nadzieję, że zaowocują wieloma sukcesami naszych zawodników – powiedział Jerzy Makula, Prezes Aeroklubu Polskiego.

Samolotowe Mistrzostwa Świata w Akrobacji w klasie Unlimited planowane są w dniach 15-25 sierpnia br. Ma w nich wziąć udział około 65 zawodników i ponad 20 samolotów akrobacyjnych.

Wcześniej, w dniach 24-29 czerwca na lotnisku Aeroklubu Ziemi Zamojskiej zaplanowane są również Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *