Trwa Tydzień Mediacji – także w Zamościu

Od 14 do 18 października 2019 roku Sąd Okręgowy w Zamościu wraz z Sądem Rejonowym w Zamościu zorganizowały cykl spotkań informacyjno – edukacyjnych  mających na celu popularyzację instytucji mediacji.

Zajęcia tematyczne skierowane były do różnych grup wiekowych i zawodowych oraz uczniów szkół podstawowych i średnich, a także młodzieży studiującej.

Mediacja jako alternatywny sposób rozwiązywania sporów sądowych i przedsądowych była tematem prelekcji i symulacji mediacji prowadzonych przez sędziów Sądu Okręgowego  i Sądu Rejonowego w Zamościu oraz mediatorów.

Dzisiaj (17 października) w ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji  odbyła się konferencja we współpracy ze Stowarzyszeniem Mediatorzy Polscy Oddział w Lublinie.

W konferencji udział wzięli m. in. Prezes Sądu Okręgowego w Zamościu – SSO Jerzy Żurawicki, koordynator ds. mediacji – SSO Teresa Bodys oraz Prezes Stowarzyszenia Mediatorzy Polscy Oddział w Lublinie  –  Agata Kupczak.

Prowadzącymi panele dyskusyjne byli specjaliści z ośrodków mediacyjnych z Zamościa, Krakowa, Lublina czy Rzeszowa a także młodzież z Biłgoraja.

Uczestnicy mogli uczestniczyć w panelach dyskusyjnych dotyczących: 

komunikacji w konfliktach i konstruktywnych sposobach radzenia sobie z nimi,

sytuacji z nieletnim sprawcą czynu karalnego,

mediacji szkolnej i rówieśniczej w praktyce,

symulacja mediacji rówieśniczej „Nie krzywdźmy  się  w sieci ”.

W ramach dzisiejszej konferencji odbyły się również warsztaty z symulacji mediacji z nieletnim sprawcą czynu karalnego, mediacji rówieśniczych i sposoby rozwiązywania konfliktu w szkole a także zarządzania komunikacją w różnych grupach młodzieżowych.

Zapraszamy do naszej relacji z tego wydarzenia

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *