Księża z naszej diecezji w XV Mistrzostwach Europy w halowej piłce nożnej zdobyli złoto.

W dn. 13-17.02 odbywały się XV Mistrzostwa Europy Księży w Halowej piłce nożnej w Rumunii.

Reprezentacja Polski księży brała udział w turnieju od samego początku i była jedną z najbardziej utytułowanych drużyn. Doskonała technika gry i świetnie opracowany plan taktyczny miał przełożenie na boisku, ponieważ w dotychczasowych rozgrywkach reprezentacja Polski księży w meczach grupowych odnosiła korzystny bilans bramkowy. Ks. Mazurek, proboszcz parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zamościu w rozmowie z KRZ  podkreślił, że skład reprezentacji Polski tworzą najlepsi księża, także pochodzący z naszych pobliskich parafii diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Księża reprezentujący naszą diecezję czyli Zamojsko- Lubaczowską to;

Paweł Derylak
Maciej Lewandowski
Marek Mazurek
Krzysztof Sosnowski
Tomasz Winogrodzki.

We wtorek (14.02) w meczu z Węgrami kapłani zremisowali 0:0, w kolejnym spotkaniu z Czarnogórą wygrali 8:0 oraz zwyciężyli z Austrią 6:1. W rozgrywkach ćwierćfinałowych księża zmierzyli się z gospodarzami Mistrzostw, nie dając cienia szans na zwycięstwo ponieważ mecz zakończył się wynikiem 5:0. W czwartek (16.02) kapłani rozegrali zaciętą walkę półfinałową z reprezentacją Bośni i Hercegowiną wygrywając 1:0. W czwartkowy wieczór reprezentacja Polski walczyła z Portugalią o złoty medal, a krążków z tego cennego kruszcu księża w swoim dorobku mają już siedem.

W  meczu finałowym reprezentacja Polski zwyciężyła z Portugalią 3:2. Polscy księża wracają z XV Mistrzostw Europy Księży w Piłce Nożnej Halowej z ósmym złotym medalem.

Księża w trakcie trwania Mistrzostw Europy poza rozgrywkami na boisku mieli także czas na modlitwę oraz odpoczynek.

Foto. ks.Maciej Lewandowski

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *