Zamość – ,,Misterium Męki Pańskiej”

W dniu 24 marca 2018 w Amfiteatrze przy Nowej Bramie Lubelskiej odbyła się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej. Organizatorem tego przedsięwzięcia była parafia Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu i działająca w niej grupa teatralna „JEDNAK WARTO”. Całe przedsięwzięcie odbywało się przy współpracy z Urzędem Miasta Zamość. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprasował Biskup zamojsko – lubaczowski Marian Rojek oraz prezydent Zamościa Pan Andrzej Wnuk.

Impreza była organizowana po raz dziesiąty – i po raz trzeci w Amfiteatrze Starego Miasta. Stąd konieczność zaangażowania wielu służb i wydziałów urzędu miejskiego.
W dzieło zaangażowanych było bardzo dużo osób. Samych aktorów głównych i w scenach zbiorowych występowało 110. Do tego dochodzi około 20- osobowa tzw.: grupa techniczna – przygotowująca miejsce spektaklu oraz czuwająca nad jego prawidłowym przebiegiem. Organizatorzy sporo uwagi poświęcali na oddanie realiów czasów Jezusa – począwszy od dialogów zaczerpniętych z Ewangelicznych opisów Pasji, aż po odpowiedni dobór strojów i rekwizytów.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *