Zamość – Eskapady Kresowe 8 edycja

W piątek i sobotę (23-24 września br.) odbył się  8. ZAMOJSKI FESTIWAL PODRÓŻY “ESKAPADY KRESOWE”, którego głównym organizatorem i pomysłodawcą jest nasz Kolega z Oddziału Lubelskiego PTG – Jacek Zbigniew Podkościelny! Oddział Lubelski PTG został już ponadto po raz drugi partnerem tego niesamowitego wydarzenia! 

W piątek od 10.00 do 12.00 uczniowie zamojskich szkół z klas matematyczno-ekonomicznych oraz inni zainteresowani geografią i podróżami  mogli odbyć tzw.warsztaty geograficzne.

W programie spotkania była m.in. prelekcje o atrakcjach Polesia, czy relacja z podróży dookoła świata w 11 dni.

W sobotę o 16.00 odbyło się uroczyste otwarcie festiwalu, a następnie benefis zamojskiego zdobywcy 10 pięciotysięczników Józefa Kwaśniaka. Kolega Józef opowiedział zebranym z prezentacją zdjęć jak zaczęła się jego pasja z górami i co zdobywanie gór daje mu w codziennym życiu.Następnie odbyła się projekcja niezwykłego filmu ,,Wulkan miłości” o najsłynniejszej parze wulkanologów z Francji, którzy byli obecni z kamerą przy 150 erupcjach wulkanów na całym świecie i, którzy oddali życie badając kolejną erupcję wulkaniczną.

Po filmie przedstawiono  dwie interesujące prezentacje wieczoru.

Marek Marcola opowiedział o swojej podróży wiosną do Panamy, Kostaryki i Nikaragui zaliczając tym samym w sumie 98 odwiedzony kraj świata.

Festiwal zakończyła Magda Mada Gąbka
.Jej kolejna górska śmiała wyprawa w lutym 2022 roku zakończyła się sukcesem i zdobyciem najwyższej góry obu Ameryk czyli szczytu Aconcagua 6962 m. w Andach.

Zapraszamy na wspomnienia z Festiwalu Podróży – Eskapady Kresowe 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *