Zamojska młodzież strajkowała dla klimatu

Dzisiaj (15 marca) na zamojskim Rynku Wielkim młodzież szkolna w myśl światowych postulatów zgłębiała temat zmian klimatycznych, które ich zdaniem są traktowane w procesie edukacji bardzo powierzchownie.

Jak twierdzą kryzys klimatyczny jest największym wyzwaniem naszych czasów.

Musimy sobie z nim poradzić, inaczej nie ma dla nas bezpiecznej przyszłości. Naukowcy mówią wprost – wciąż może nam się udać, ale mamy bardzo niewiele czasu. Na zmianę klimatu wpływ mają różne czynniki, ale to spalanie paliw kopalnych w największym stopniu przykłada się do ocieplenia klimatu. Każdy kolejny stopień, o który ociepli się Ziemia, oznacza bardzo poważne konsekwencje: ekstremalne zjawiska pogodowe, długotrwałe fale upałów, rozprzestrzenianie się chorób, masowe migracje i wysoce prawdopodobne ryzyko konfliktów zbrojnych. Żeby zatrzymać katastrofę klimatyczną, musimy odejść od węgla w ciągu niespełna 12 lat – mówią organizatorzy.

Dlatego ważna jest masowa mobilizacja, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na wagę problemu który dotyczy całej naszej planety. Jednymi z postulatów było nieużywanie plastiku i oleju palmowego, a także rzetelne informowanie ludzi jako konsumentów.

Zobaczcie naszą relację z zamojskiego Strajku Klimatycznego

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Zamościu

Opublikowany przez Życie Zamościa Piątek, 15 marca 2019

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Zamościu – radny Sławomir Ćwik

Opublikowany przez Życie Zamościa Piątek, 15 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *