“Zaginione” Pawła Szypulskiego – Galeria Ratusz w Zamościu, 29.08.2014 r.

29 sierpnia zamojscy miłośnicy sztuki i zwierząt mieli szansę spotkać się z Pawłem Szypulskim – autorem fotografii udostępnionych w ramach wystawy “Zaginione”.  Właśnie od piątku można oglądać prace tego autora w Galerii Ratusz w Zamościu.

Prace tworzące wystawę “Zaginione” autor gromadził przez lata, uwieczniając rozklejane na polskich i rumuńskich ulicach ogłoszenia umieszczane przez zatroskanych właścicieli zaginionych czworonogów.

Dzisiejsza wystawa po raz pierwszy skupiła w jednym miejscu wszystkie fotografie w tej tematyce. Uczestnicy wydarzenia mieli szansę nie tylko na kontemplację fotografii, ale i na rozmowę  z ich autorem, który opowiedział o swojej pracy oraz o powstawaniu materiałów dostępnych na niniejszej wystawie.

Paweł Szypulski – jest kuratorem oraz twórcą wizualnym, który pracuje  z materiałami archiwalnymi o różnorodnym charakterze. Pełni także funkcję członka Rady Miesiąca Fotografii w Krakowie.  Ukończył antropologię. Jego specjalnością jest krytyczna  analizy tekstowa oraz fotograficzne  świadectwa osobiste.​

Zapraszamy do fotorelacji z wystawy, zachęcając jednocześnie do odwiedzin Galerii Ratusz.

Fotografie: Mirosław Chmiel
Redakcja: Monika Mikołajewicz

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *