XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej – Zamość 2022

W Zamościu w dniach 17-18 czerwca 202 odbywa się święto muzyki myśliwskiej . Mimo tego, iż temat powyższy mógłby się wydawać się mało znany to fragment koncertu Wojskiego na rogu jak wiemy pochodzi z epopei narodowej Pan Tadeusz. Każdy kiedyś zapewne słyszał a większość z nas potrafi  kilka wersów nawet wyrecytować.

Od godzin porannych sygnaliści z całej Polski stawili się w naszym Zamościu, stawili się by walczyć festiwalowe boję o jak najwyższe lokaty w poszczególnych kategoriach konkursu.W ramach odbywającego się 26 ogólnopolskiego festiwalu muzyki myśliwskiej Zamość 2022 rozgrywane są również następujące konkursy, 26 ogólnopolski konkurs sygnalistów myśliwskich o Róg Wojskiego, 22 ogólnopolski konkurs muzyki myśliwskiej, 21 kresowy konkurs sygnalistów myśliwskich, 8 przegląd musztry paradnej zespołu sygnalistów myśliwskich oraz konkurs na najlepsze wykonanie hejnału 26 ogólnopolskiego festiwalu muzyki myśliwskiej Zamość 2022 ,który został skomponowany specjalnie na trwające wydarzenie i na stałe pozostanie już w zamojskiej muzycznej skarbnicy. Dodać należy że w trakcie dwóch dni festiwalowych z wieży ratuszowej co 3 godziny począwszy od 9:00 jest wykonywany przez sygnalistów hejnał Zamościa.

Galowy Koncert Muzyki Myśliwskiej podczas którego mieli państwo przyjemność wysłuchać między innymi koncertu reprezentacyjnego zespołu muzyki myśliwskiej polskiego związku łowieckiego a zaraz po nim wystąpili sygnaliści biorący udział w 26 w ogólnopolskim konkursie sygnalistów myśliwskich o Róg Wojskiego w tak zwanej dogrywce w następnej kolejności wysłuchano koncertu zespołów sygnalistów myśliwskich, po wspomnianym koncercie odbył się koncert Orkiestry Symfonicznej imienia Karola Namysłowskiego w Zamościu, a na zakończenie dzisiejszego dnia festiwalowego wysłuchano przestrzennego koncertu, który wykonali sygnaliści myśliwscy.

Podczas Galowego Koncertu zaśpiewali ;profesor Andrzej Ogórkiewicz bas-baryton teatru Wielkiego w Poznaniu, profesor akademii muzycznej jednocześnie solista teatru muzycznego Maciej Ogórkiewicz, zagrał zespół reprezentacyjny muzyki myśliwskiej polskiego związku łowieckiego działających przy władzach naczelnych PZŁ w Warszawie w następującym składzie; na koncertowym rogu prezes oraz trąbce Leszek Kaczor,  na waltorni – Paweł Szafran, na puzonie i wielkim rogu myśliwskim – parfors – Ryszard Śliwa, na tubie Marek Walęczewski, instrumenty perkusyjne Błażej Cejarewski. oraz szef zespołu Mieczysław Leśniczak.

Wieczorny koncert prowadzili panowie Jan Szulc i Tomasz Sak

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *