Wpadł do piwnicy – uratowali do strażacy

Kolejna nietypowa interwencja zamojskich strażaków i kolejny dobry uczynek na ich koncie. Jak poinformował nas mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy KM PSP w Zamościu we wtorek, 15 października zostali wezwani do nietypowego zdarzenia:

Po godz. 18 otrzymaliśmy informację, że w miejscowości Sitaniec Kolonia do piwnicy budynku gospodarczego wpadł koń. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że koń biegający swobodnie po podwórku wbiegł do spichlerza, w którym znajdowało się zabezpieczone deskami wejście do piwnicy. Deski pod ciężarem konia załamały się, powodując jego wpadniecie. Nie było możliwości wydobycia zwierzęcia przez właz”.

Jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych, właściciel posesji z wykorzystaniem koparki odkopał część fundament budynku i podjął próbę rozkucia jego części. Działania okazały się jednak nieskuteczne.

„Strażacy z wykorzystaniem piły do betonu przecięli fundament budynku, następnie z wykorzystaniem młota udarowego wykonali przejście, przez które wyprowadzono konia. Koń nie wymagał pomocy weterynarza, który przybył na miejsce działań” – dodał mł. bryg. Andrzej Szozda.

W akcji trwającej niespełna 2 godziny wzięły udział 2 zastępy (7 ratowników) z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Zamościu.

(fot. KM PSP Zamość/ fot. ilustracyjne: pixabay.com)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *