Wieczór z Muzyką Dawną w Bastionie VII

W Bastionie VII, ul. Łukasińskiego 2, 12 maja 2018 r. o godz. 18.00 odbył się Wieczór z Muzyką Dawną. Pomimo sobotniego wieczoru i możliwości spędzenia wolnego czasu w inny sposób miłośnicy muzyki dawnej, dworskiej, nie zawiedli. Wspaniała naturalna scenografia idealnie wkomponowała się w tamte klimaty.

Wykonawcy: 
Kameralny Zespół Muzyki Dawnej „Bergamasca” z Lublina, Capella All Antico z Zamościa oraz Zamojski Zespołu Wokalny „Nie ten Dzień”.

Zespół Muzyki Dawnej „Capella all`Antico” działa od 1983 r. przy Zamojskim Domu Kultury. Jest jednym z czołowych polskich zespołów amatorskich, prezentujących muzykę kompozytorów europejskich epoki średniowiecza i renesansu. Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Krzysztof Obst. Od 5ciu lat dodatkowym instruktorem jest Anna Cichoń-Hereta.

Poza występami na terenie Polski w festiwalach, w Jarosławiu, Starym Sączu, Świeradowie Zdroju czy Elblągu, grupa wielokrotnie prezentowała się w Niemczech, Hiszpanii, Rosji, Jugosławii, Czechach i na Ukrainie.

Zespół jest kilkakrotnym laureatem głównego konkursu zespołów muzyki dawnej w Polsce – Festiwalu „Schola Cantorum” w Kaliszu. Również w lutym br. Zamojski Zespół Muzyki Dawnej „Capella all’Antico” wywalczył Brązową Harfę Eola na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu.

Wygrana na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej doskonale wpisuje się w obchody roku jubileuszowego zespołu, który działa w Zamościu już od 35 lat.

Wieczór z Muzyką Dawną w Bastionie VII – Zamość

Wieczór z Muzyką Dawną w Bastionie VII – Zamość

Opublikowany przez Życie Zamościa 12 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *