Wernisaż wystawy fotografii Oli Kostrubiec (ZTF), pt. Oneiro.

W Galerii Fotografii Ratusz 5.11.2015 o godzinie 16:00 odbyło się otwarcie kolejnej wystawy! Tym razem wystawa fotografii członkini ZTF, wernisaż wystawy fotografii Oli Kostrubiec  pt. Oneiro.

O projekcie:
Zasypiasz…śnisz…stoisz na scenie. Jesteś aktorem, reżyserem i widzem. Cała reszta to jedynie wytwory twojego umysłu. Nikogo oprócz ciebie tu nie ma.
Hindusi określają nasz świat jako MAJA- iluzja, senne marzenie, wytwór umysłu. Jako nadprzyrodzona bogini ma ona moc utrzymywania żywych istot w złudzeniu, a także wyzwoleniu ich z ułudy. Nie żyjemy w tym samym świecie. Każdy ma swój własny. Zatem jest tyle światów, ile umysłów. Kiedy to zrozumiesz przekonasz się że ma miejsce to samo co wtedy, gdy śnisz. Rzeczywistość to także sen, tylko z większą sceną.
O autorce:
Sztukę, podobnie jak surrealiści traktuję jako rodzaj metody poznania obrazów duszy. Ukryte myśli zamieniam na obrazy. Fotografia i rozwój osobisty stały się dla mnie nierozłączne. Ciągle uczę się łączyć je ze sobą. Moja fotografia to obraz inspirowany z wielowymiarowego wnętrza, które posiada każdy i każde jest wyjątkowe. Niejednokrotnie nie zdając sobie świadomie sprawy realizowałam kolejny, konkretny koncept. Później okazywało się że wszystko miało swój sens i porządek, dzięki któremu moja praca przynosiła mi zrozumienie a co za tym szło dalej – oczyszczenie.
Przy pomocy aparatu mogę wykreować obrazy z mojego świata snów a więc- z mojej rzeczywistości. Nie zawsze prostej

Fotorelacja

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *