NA POGRANICZU REKLAMY – wystawa ,, Negatywu”

Młodzieżowa Pracownia Fotografii Negatyw oraz prowadzona przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne Galeria Fotografii Stylowy zaprosiła na otwarcie wystawy fotografii pt. “Na pograniczu reklamy”.
Wernisaż odbył się 12 kwietnia (czwartek) 2018 roku w Galerii Fotografii Stylowy o godzinie 16:30.

„Na pograniczu reklamy”
Fotografia reklamowa –  to dziedzina wykorzystywana do promocji produktów, rzeczy i usług za pomocą zdjęć. Mówiąc o zdjęciach produktowych mamy na myśli fotografie, które przedstawiają dany przedmiot w korzystny, bądź informacyjny sposób. Jak sama nazwa wskazuje, fotografia reklamowa ma na celu zachęcić odbiorcę do nabycia danego produktu.
Członkowie Pracowni Negatyw podczas warsztatów realizowali zagadnienia dotyczące fotografii produktowej, a ich efektem jest zbiorowy projekt artystyczny.

NA POGRANICZU REKLAMY
Diana Berdak, Eliza Chadaj, Alicja Dudzińska, Beata Kalinowska, Oliwia Kwiatkowska,
Grzegorz Serafin, Krystian Strupieniuk, Fadi Zebdeh, Aleksandra Zuszman

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw” przy Sp. Mieszkaniowej J. Zamoyskiego. Jako jedna z nielicznych placówek w Polsce oprócz fotografii cyfrowej zajmuje się klasyczną fotografią czarno-białą.
W programie jest realizowana nauka nie tylko technik fotografii czarno – białej, ale i barwnej, w tym zakresy tematyczne jak: reportaż, reklama, moda, portret, fotografia przyrody, krajobrazu, makrofotografia i inne. Uczestnicy zajęć mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt oświetleniowy, który pozwala doskonalić fotografię studyjną. Zapoznają się także z warsztatem pracy dziennikarza.
Zajęcia pozwalają nie tylko realizować swoje zainteresowania, ale również dają podstawy tym osobom, które przygotowują się na studia fotograficzne i dziennikarskie.
Pracownia była pomysłodawcą i organizatorem pięciu edycji Festiwalu Fotografii pt. „Zamojski Tydzień Fotografii Młodych”.
Pracownia istnieje od 2005 roku przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu. Jej założycielem i instruktorem jest Andrzej Pogudz. Zajęcia odbywają w czwartki od 16.00 do 19.00 na ul. Zamoyskiego 18 (piwnica).

Centrum Kultury filmowej Stylowy galeria stylowy otwarcie wystawy na pograniczu reklamy

Opublikowany przez Janek Cios 12 kwietnia 2018

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *