VIII Festiwal Talentów Młodzieży – Zamość 2018

W dniu 26.04.2018 r. w sali widowiskowej Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, odbył się VIII Festiwal Talentów Młodzieży Zamość 2018 pod hasłem „Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła” zorganizowany przez Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu przy udziale Partnerów: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.

W Festiwalu wzięło udział 13 podmiotów. Jury poddało ocenie występy 12 podmiotów (jeden zespół nie spełniał wymogów regulaminowych) uwzględniając poziom artystyczny wykonywanego programu, ogólne wrażenie sceniczne i oryginalność wyrazu artystycznego. Jury konkursowe oceniało w kategoriach:

  • muzyka i śpiew,
  • małe formy sceniczne,
  • sztuki plastyczne i fotografia,
  • taniec i inne sztuki.

Najliczniej reprezentowaną była kategoria „muzyka i śpiew”.
Jury przyznało 3 Wyróżnienia, które otrzymali:
– Beata Kalinowska w kategorii „sztuki plastyczne i fotografia” reprezentująca Bursę Międzyszkolną Nr 2 w Zamościu.
– Sebastian Woźniak w kategorii „taniec i inne sztuki” reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.
– Daniel Tchórz w kategorii „muzyka i śpiew” reprezentujący Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu.

III miejsce w kategorii „muzyka i śpiew” przyznano Karolinie Włodarczyk reprezentującą gospodarzy – Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu za wykonanie utworu „ Dobranoc panowie” z repertuaru Maryli Rodowicz.

II miejsce w kategorii „muzyka i śpiew” dla Zespołu ”Satchel Twist” reprezentującego I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu w składzie: Arnold Sokołowski – saksofon tenorowy; Paweł Grosman – trąbka; Paweł Sikorski – saksofon altowy; Jakub Kot – gitara basowa; Oktawian Gajewski- perkusja; za wykonanie piosenki pt:”Problem” z repertuaru Ariany Grande.

I miejsce w kategorii „muzyka i śpiew” oraz Grand Prix VIII Festiwalu Talentów Młodzieży Zamość 2018 Jury przyznało dla zespołu z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu w składzie: Karolina Szeremeta, Dominik Budziński, Filip Kitka za wykonanie utworu „Dobranoc panowie” Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej.

Nagrody dla laureatów Festiwalu zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Zamość, organizatora Festiwalu – Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu oraz Partnerów: Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu, Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu i Klub 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu.

Występy oceniało niezależne Jury w składzie: Pani Katarzyna Figura – Instruktor Muzyczny Zamojskiego Domu Kultury, Pani Jolanta Kalinowska – Obst – Kierownik Artystyczny i Choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna i Pani Marzena Tadeusz – Dyrektor Liceum Plastycznego w Zamościu .

W trakcie obrad Jury prezentowali się Partnerzy organizacyjni Festiwalu – zamojskie uczelnie. W ramach prezentacji Bursy ujęty został wątek idei transplantacji i dawstwa szpiku kostnego. Koordynator ds. transplantacji Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu Pani Anna Gradziuk wraz z osobą po przeszczepie złożyły świadectwo o sensie i jakości życia po transplantacji.

Gościem specjalnym VIII Festiwalu był zespół „Północ – Południe”. Ich występ spotkał się z dużym aplauzem. 

VIII Festiwal Talentów Młodzieży Zamość 2018

VIII Festiwal Talentów Młodzieży Zamość 2018 Gościem specjalnym VIII Festiwalu był zespół „Północ – Południe”

Opublikowany przez Życie Zamościa 26 kwietnia 2018

VIII Festiwal Talentów Młodzieży Zamość 2018

VIII Festiwal Talentów Młodzieży Zamość 2018 Spotkanie z osobą po transplantacji.

Opublikowany przez Życie Zamościa 26 kwietnia 2018

VIII Festiwal Talentów Młodzieży Zamość 2018

VIII Festiwal Talentów Młodzieży Zamość 2018 występy uczestników

Opublikowany przez Życie Zamościa 26 kwietnia 2018

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *