Tour de Pologne z Zamościa do Przemyśla – konferencja prasowa

Etap II rozpocznie się w mieście idealnym jak nazywany jest Zamość. 10.08.2021 ETAP 2 – ZAMOŚĆ – PRZEMYŚL / 201 KM

Drugi etap Tour De Pologne z Zamościa Tegoroczna, 78. edycja najsławniejszego w Polsce szosowego wyścigu kolarskiego tym razem nie ominie Hetmańskiego Grodu. Zamościanie mogą zacierać ręce, bo na powrót najlepszych kolarzy czekali aż 26 lat. Poświęcona wydarzeniu była dzisiejsza konferencja prasowa w której udział wziął m. in. Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team i Tour de Pologne. Ponadto w spotkaniu z mediami uczestniczyli Prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk; Wicemarszałek Województwa Lubelskiego- Michał Mulawa; radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Majkowski oraz Piotr Orzechowski, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu.

Dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang w samych superlatywach wypowiadał się o walorach zamojskiego Starego Miasta – Dzięki wyścigowi chcemy promować Polskę. Wasze miasto warte jest pokazania i dzięki transmisji telewizyjnej przekaz trafi nie tylko do Europy, ale też do obu Ameryk i Afryki. Mamy możliwość promocji Zamościa na szeroką skalę. To wielka wartość tego wyścigu. Cieszę się bardzo z tego, że nawiązaliśmy współpracę z województwem lubelskim. Wielkie podziękowania chciałem przekazać dla pana Jarosława Stawiarskiego, marszałka województwa lubelskiego, prezydentom miast Chełma, Lublina, Zamościa, jak i wszystkim gospodarzom: wójtom, burmistrzom – powiatów i gmin, przez tereny których przejedzie wyścig. Będzie to na pewno wspaniałe widowisko sportowe i promocja Roztocza na całym świecie. – mówił Czesław Lang.

Tegoroczne edycja Tour de Pologne będzie gościła na Lubelszczyźnie 3 dni. Już 8 sierpnia wyścig oficjalnie zostanie zainaugurowany w Lublinie, a 9 sierpnia kolarze wyruszą do Chełma. 10 sierpnia to „dzień zamojski” podczas którego zawodnicy po przejechaniu około 5 km ulicami miasta ruszą przez Kalinowice w kierunku Krasnobrodu, Józefowa i Obszy, by zakończyć zmagania – łącznie dystans 201 km – w Przemyślu. Dodajmy, że wyścig potrwa do 15 sierpnia i łącznie składa się z 7 etapów podczas których kolarze pokonają aż 1139,5 km kończąc wyścig w Krakowie.

Przypomnijmy, że wydarzenie jakim jest start wyścigu w Zamościu poprzedzi wieczorny koncert zespołu KoNoPiAnS, który odbędzie się 9 sierpnia na Rynku Wielkim o godzinie 20:30. Od godziny 20:00 na scenie jako suport wystąpi Seeking Dreams.

Kolarze pożegnają się z Lubelszczyzną i przeniosą się na Podkarpacie. Trasa nie będzie łatwa, szykuje się zażarta walka i wyczerpujący finisz. Do zdobycia kilka premii: dwie Premie Lotne LOTTO w Krasnobrodzie i w Józefowie, dwie Premie Górskie PZU III kategorii – w Wólce Husińskiej i Gruszowej i Premia Górska PZU II kategorii w Kalwarii Pacławskiej

Wszelkie szczegóły tego etapu i całego wyścigu znajdziecie TUTAJ

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *