Tadeusz Wicherek w Alei Sław

Tadeusz Wicherek, dyrygent i dyrektor artystyczny Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu 9 czerwca o godz. 16.00 w Zamościu, w ulicy Grodzkiej. odsłonił swoją tablicę w Alei Sław. 

Zaproszenie na uroczystość przyjęły osoby uhonorowane w „Alei Sław” w latach poprzednich: Krzysztof Zanussi (uhonorowany w 2010), Maria Sarnik-Konieczna i prof. Marian Konieczny (2014), Alicja Jachiewicz i Stefan Szmidt (2012) i Bożena i Paweł Dudzińscy (2015).

Jednym z elementów uroczystości był koncert zamojskiej Orkiestry Symfonicznej , którym dyrygował Maciej Koczur (zwycięzca VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku w 2016 r.) W programie koncertu utwory m.in.: Duke’a Ellingtona, Glenna Millera, Edwarda Elgara i V Symfonia Ludwiga van Beethovena. Były także muzyczne i artystyczne niespodzianki.

Organizatorami wydarzenia są portal Zamość onLine, Urząd Miasta Zamość i Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze”.

Przedsięwzięcie kulturalno-artystyczne „Tadeusz Wicherek w Alei Sław w Zamościu” odbyło się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka. Darczyńcą jubileuszowej – X edycji Alei Sław w Zamościu jest PGE Obrót S.A.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *