Szukający miłości Pierrot i cyrkowe sztuczki….

Już po raz 10. na Rynku Wielkim w Zamościu zagościło widowisko łączące teatr, muzykę i taniec a inspirowane komedią dell’arte.

Blisko setka tancerzy, muzyków, żonglerzy i aktorów przebranych w karnawałowe i historyczne kostiumy przeniosło zgromadzonych w krąg karnawału weneckiego.

W Zamojskiej Arlekinadzie nie mogło zabraknąć tancerzy czterech grup Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, których wspierali aktorzy Kijowskiego Teatru Ulicznego „Highloghts” przedstawiając

zabawy cyrkowe, popisy żonglerskie i cyrkowe sztuczki a nawet rozgrywkę szachową

Etiudy aktorskie Kijowskiego Teatru Ulicznego przygotowała i wyreżyserowała specjalnie dla Zamojskiej Arlekinady Aleksandra Svietliakowa.

Całość widowiska dopełniła grupa perkusyjna „Whit Drums” Szkoły Muzycznej YAMAHA oraz Teatr Ognia UTOPIA żonglując płonącymi pochodniami i obręczami.

O oprawę muzyczną zadbał Zespół Muzyki Dawnej „Capella all’Antico”.

Nie mogło zabraknąć także nauki i wspólnego wykonania zbiorowego kontredansa czyli zbiorowego, figurowego tańca towarzyskiego pochodzenia angielskiego, popularny zwłaszcza we Francji od końca XVIII w., który w XIX w. przekształcił się w kadryla.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *