Świąteczna “Paczka dla Kombatanta” przygotowana

W trakcie zbliżającego się okresu przedświątecznego Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, wzorem lat ubiegłych, organizuje akcję „Paczka dla Kombatanta”.

W ramach akcji członkowie Związku wraz z młodzieżą planują odwiedzić ze świątecznymi życzeniami i obdarować paczkami Weteranów – żołnierzy Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, oraz innych formacji niepodległościowych.

– Odwiedzimy bohaterów, zasłużonych w walce o wolną i niepodległą Ojczyznę, także w budowie współczesnej patriotycznej, narodowej, nowoczesnej polskiej państwowości – mówią organiatorzy.

W ramach akcji zostaną złożone najserdeczniejsze świąteczne życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności, które są dowodem społecznego szacunku, wdzięczności i pamięci za Ich bohaterską walkę w obronie ludności Zamojszczyzny m.in w czasie Powstania Zamojskiego. Wraz z życzeniami przekazane zostaną przygotowane świąteczne podarunki.

W ramach projektu odbędą się również cztery Wigilie Patriotyczne na terenie czterech powiatów Zamojszczyzny, na które zostali zaproszeni Weterani, Członkowie Związku oraz osoby współpracujące.

Akcję wspiera Ministerstwo Obrony Narodowej.

( inf. i fot. AK Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *