Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zamościu

Ulicami Zamościa przeszedł II Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowany przez ONR Zamość z okazji święta państwowego „Żołnierzy Wyklętych”.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

Uroczystości obchodów rozpoczęły się mszą świętą o godz. 16.00 w kościele pw. Świętego Michała Archanioła w intencji „Żołnierzy Wyklętych”, zaraz po niej wyruszył marsz, zorganizowany w Zamościu już po raz drugi przez miejski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego. W wydarzeniu wzięli udział członkowie i sympatycy środowisk narodowych i katolickich z Zamościa oraz wielu innych miejscowości, m.in. Łęcznej, Chełma, Lublina, Krasnegostawu i Tomaszowa Lubelskiego.

Uczestnicy nieśli  biało-czerwone flagi, skandowali hasła antykomunistyczne i śpiewali pieśni patriotyczne. Marsz przeszedł ulicą Piłsudskiego na Rynek Wielki i na ul. Partyzantów pod pomnik AK, gdzie złożono kwiaty, wysłuchano przemówień i na zakończenie odśpiewano hymn państwowy.

W Zamościu co miesiąc odbywa się Pokutny Marsz Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę (więcej na https://pl-pl.facebook.com/krucjatazamosc).

Fotorelacja: Janek Cios

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *